Достапни линкови

logo-print

Нови напади врз шиитите во Ирак


Железницата од Багдад кон Карбала.

Железницата од Багдад кон Карбала.

Двајца шиитски верници загинаа во експлозија на крајпатна бомба во предградие на Багдад во последниот од серијата напади во земјата во кои само изминатава недела беа убиени повеќе од 80 луѓе. Властите соопштија дека бомбата експлодирала кога верниците оделе кон шиитскиот свет град Карбала на верска церемонија.
XS
SM
MD
LG