Достапни линкови

logo-print

Пронајдени телата на 10 пакистански војници


Талибанци во Орказаи

Талибанци во Орказаи

Преставникот на пакистанската армија Наем Кан изјави дека милитантите ги убиле 10 - те парамилитарци од граничниот корпус кои ги држеа како заложници од минатиот месец. Војската ги пронаѓла телата. Тие беа заробени при нападот во базата Орказаи.
Минатата недела милитантите убија 15 војници кои ги имаа заробено во Северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG