Достапни линкови

logo-print

Државниот врв на божикен ручек кај г.г. Стефан


По повод празнувањето на Св. Стефан и трет ден Божик, поглаварот на Македонската православна црква г.г Стефан, денеска организира традиционален божикен ручек за државниот врв.
На божикната трпеза ќе присуствуаат претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG