Достапни линкови

logo-print

Иран тврди дека привел американски шпиони


Хајдер Мослехи

Хајдер Мослехи

Иранското министерство за информации објави дека Иран привел неопределен број шпиони кои работеле за САД. Според зборовите на министерот за разузнавање Хајдер Мослехи, приведените се обидувале да ги нарушат парламентарните избори на 2 март со користење на сајбер просторот и на социјалните мрежи. Тој не го прецизираше бројот на приведените ниту датумот на приведување.
XS
SM
MD
LG