Достапни линкови

logo-print

Во Косово каменувано возило на српски министер


Возилото на српскиот министер за Косово и Метохија, Горан Богдановиќ денеска е каменувано во центарот на местото Дечани, додека минувало покрај насобрана група активисти на косовското националистичко движење „Самоопределување“. Во инцидентот никој не е повреден а на автомобилот е забележана помала материјална штета.Активисти на „Самопределување“ вчера се обидоа да го спречат доаѓањето на српскиот прседател Борис Тадиќ во косовскиот манастир „Високи Дечани“, каде ги минува божиќните празници.
XS
SM
MD
LG