Достапни линкови

logo-print

Пакистанската полиција уби локален талибански командант


Пакистанската полиција соопшти дека е убиен локален талибански командант и оти неговиот помошник е приведен,откако претходно имало престрелка во Карачи, во која двајца полицајци исто така се ранети. Претставникот на одделението за криминалистичка истрага Фајаз Кхан кажа дека командантот на милитантите Јасен Шах отворил оган кога полицајците сакале да го стопираат неговото возило и да направат претрес.
XS
SM
MD
LG