Достапни линкови

logo-print

Иран го поздрави спасувањето ирански морнари од страна на морнарицата на САД


Ослободениот ирански рибарски брод

Ослободениот ирански рибарски брод

Техеран денеска го подрави потегот на американската морнарица, која ги спаси 13-те иранци од пиратите кои го киднапирале нивниот рибарски брод. Портпарол на иранското министерство за надворешни работи оцени дека акцијата на американските сили за спасување на животите на иранските морнари е хуман и позитивен чин и сите нации треба да се однесуваат на тој начин.

Американската армија вчера соопшти дека еден од нивните воени бродови ги спасил иранските рибари по 45-дневно заробеништво од страна на пиратите, за кои се верува дека се Сомалијци.
XS
SM
MD
LG