Достапни линкови

logo-print

Москва против смртна казна за Мубарак


Москва денеска изрази загриженост од барањето на египетските обвинители за смртна казна за поранешниот претседател Хосни Мубарак. Руското министерство за надворешни работи смета дека треба да се земат предвид хуманите аспекти, неговата старост и фактот што тој ја напушти власта.
XS
SM
MD
LG