Достапни линкови

logo-print

Нов напад врз шиити во Ирак, 2-ца загинати


Двајца шиити загинале, а 8-мина биле повредени при денешната експлозија на патот, кај местото Махмудија, на 30 километри од Багдад, соопштија ирачки претставници. Цел на нападот биле шиитски верници кои оделе на верска церемонија во светиот град Карбала. Само во последниве неколку дена, во бомбашки напади во Ирак чија цел биле шиитските муслимани, загинале 80 луѓе.
XS
SM
MD
LG