Достапни линкови

logo-print

Косовски албанец екстрадиран во САД


Приштина

Приштина

Албанската полиција соопшти дека денеска на Соединетите држави им го испорачала косовскиот албанец Хектор Кељменди кој е обвинет за трговија со луѓе. Тој, како што се наведува, им помагал на луѓето нелегално да влегуваат во Соединетите држави. Кељменди беше уапсен во април минатата година кога од Косово влегол во Албанија.
XS
SM
MD
LG