Достапни линкови

logo-print

Кина ја поздрави новата американска воена стратегија


Кинеската државна агенција Хсинхуа ја поздрави новата американска воена стратегија која предвидува поголемо присуство во Азија, но само под услов таа да биде насочена кон мирот. Претседателот Барак Обама синоќа објави нова стратегија со цел поголемо штедење и фокусирање врз азиско пацифичкиот регион. ,,Улогата на САД, ако е позитивна и без размислувања од Студенета војна ќе биде од полза не само за регионалната стабилност, туку и за доброто на Кина,, оценува Хсинхуа.
XS
SM
MD
LG