Достапни линкови

logo-print

Неколкумина загинати во експлозија во Дамаск


Сиријската државна телевизија објави дека во денешната експлозија во централниот дел на главниот град Дамаск имало неколкумина убиени. Според телевизијата, станувало збор за терористички напад. Веќе 10 месеци во Сирија трае бунтот против режимот на претседателот Башар ал Асад. Обединетите нации соопштија дека во досегашните нереди загинале над 5 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG