Достапни линкови

logo-print

Пораст на европските акции на берзите


Европските акции пораснаа изутрината за 0,5 насто во очекување дека податоците од САД ќе покажат дека најголемата светска економија се засилува. Посебен оптимизам будат вестите дека во приватниот сектор во САД двојно се зголемил бројот на новите работни места.
XS
SM
MD
LG