Достапни линкови

logo-print

САД ги осудија бомбашките напади во Ирак


САД го осудија новиот бран бомбашки напади врз шиитите во Ирак во кои загинаа 72 луѓе, а над 100 беа ранети.

„Тоа се очајнички напори на луѓе кои сакаат да го вратат времето“, изјави портпаролот на Стејт Департментот Викторија Нуланд.

Иако засега никој не ја презеде одговорноста за осомничени се сметаат сунитските милитанти поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG