Достапни линкови

logo-print

Талибанците ослободија 17 киднапирани Пакистанчиња


Илустрација.

Илустрација.

Талибанските милитанти во Авганистан ослободија 17 пакистански деца кои беа киднапирани минатата година, откако ја поминале необележаната граница меѓу двете земји, соопштија властите. Не се соопштува како милитантите се согласиле да ги ослободат децата. Три деца од групата беа ослободени минатиот месец.
XS
SM
MD
LG