Достапни линкови

logo-print

Пакистанските милитанти тврдат дека убиле 15 војници


Припадници на пакистанските безбедносни сили

Припадници на пакистанските безбедносни сили

Пакистанските милитанти тврдат дека убиле 15 припадници на безбедносните сил,и кои беа киндапирани во минатиот месец. Потпаролот на милитантите соопшти дека тие биле застрелани и нивните тела биле фрлени во близина на границата со Авганистан во Северен Вазиристан.
Пакистанската војска соопшти дека ги проверува информациите.
XS
SM
MD
LG