Достапни линкови

logo-print

Смртоносна тепачка во затвор во Мексико


Во тепачка во еден затвор во Мексико беа убиени 31 лице, а 22 се повредени. Според властите затворениците биле убиени со импровизирани ножеви за време на тепачката во затворот кој се наоѓа на Мексиканскиот залив во Алтамира.
Локалните медиуми соопштија дека тепачката била меѓу членовите на нарко картелите Гулф и Зетас, но властите не ги потврдија информациите.
XS
SM
MD
LG