Достапни линкови

logo-print

Давутоглу на средба со иранскиот претседател Ахмадинеџад


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу

Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу

Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу пристигна во Техеран на дводневна посета чиј фокус ќе биде нуклеарната програма на Иран и ситуацијата во Сирија.
Давутоглу веќе се сретна со неговиот ирански колега Али Акбар Салехи. Но никакви информации за средбата не беа објавени.
Давутоглу денеска ќе се сретне и со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад.
XS
SM
MD
LG