Достапни линкови

logo-print

Единаесетмина загинаа во Кандахар


илустрација

илустрација

Најмалку единаесетмина загинаа во три експлозии на бомби во јужниот дел на Авганистан. Тамошните власти велат дека сите три експлозии, од кои две ги предизвикале бомбаши самоубијци, се случиле во градот Кандахар. Во најкрвавиот инцидент загинале четири деца и полицаец, кога бомбаш самоубиец активирал експлозивна направа на контролен пункт. За сега никој нема превземено одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG