Достапни линкови

logo-print

Втор ден гласање на изборите во Египет


жена го брца прстот во боја откако го даде својот глас на парламентарните избори во Египет

жена го брца прстот во боја откако го даде својот глас на парламентарните избори во Египет

Денеска продолжува гласањето за парламентарните избори во Египет во девет провинции каде живеат околу 15 милиони гласачи. Партијата на Муслиманското братство за слобода и правда води по бројот на освоени гласови во втората од предвидените три рунди на гласаење. Од политичката партија соопштија дека нема да го искористат досегашниот успех во текот на гласањето за наметнување на нов устав и ветија дека ќе соработуваат со другите политички партии во подготовката на нацрт - документот.
XS
SM
MD
LG