Достапни линкови

logo-print

Талибанците сакаат преговори во Авганистан


Авганистанските талибанци соопштија дека постигнале прелиминарен договор за воспоставување политичка канцеларија во Катар.
Според првичните информации, тие искажале воља за почеток на преговорите по десет години напади и насилства во Авганистан.
XS
SM
MD
LG