Достапни линкови

logo-print

Тадиќ упати телеграма со сочувство по повод смртта на Глигоров


Претседателот на Србија Борис Тадиќ.

Претседателот на Србија Борис Тадиќ.

Претседателот на Србија Борис Тадиќ упати телеграма со сочувство до македонскиот претседател Ѓорге Иванов по повод смртта на Киро Глигоров, првиот претседател на самостојна Република Македонија.

„Вам и на граѓаните на Македонија Ви изразувам најдлабоко сочувство по повод смртта на претседателот Глигоров“, се вели во телеграмата од претседателот Тадиќ до неговиот македонски колега Иванов.
XS
SM
MD
LG