Достапни линкови

logo-print

Сиријските бунтовници прогласија примирје


Лидерот на сиријските опозициони вооружени бунтовници наредил запирање на сите напади врз владините сили за време на посетата на посматрачите од Арапската Лига. Тие треба да утврдат дали властите во Сирија го почитуваат договорот за смирување на ситуацијата во земјата.
XS
SM
MD
LG