Достапни линкови

logo-print

Воздушен напад на Израел врз Појасот Газа


Израел денеска извршил воздушен напад во Појасот Газа, при што бил убиен еден од лидерите на милитантите, за кого се верува дека организирал ракетни напади врз Израел. Израелската армија соопшти дека цел на нападот било засолниште на терористи.
XS
SM
MD
LG