Достапни линкови

logo-print

Пожар избувнал на руска нуклеарна подморница во Мурманск


Пожар избувнал на руската нуклеарна подморница Екатеринбург на бродоградилиштето во Мурманск.

Пожар избувнал на руската нуклеарна подморница Екатеринбург на бродоградилиштето во Мурманск.

Пожар избувнал на руска нуклеарна подморница на која се изведувале поправки во бродоградилиштето Мурманск во Арктичкото Море, соопштија властите. Порптаролот на руската северна флота Вадим Серга изјави дека прво се запалиле дрвени структури на бродоградилиштето, а потоа пожарот се проширил на надворешниот дел од подморницата Екатеринбург. Властите велат дека никој не бил повреден и дека нивото на радијација во пристаништето е нормално.
XS
SM
MD
LG