Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени десет полицајци


Десет авганистански полицајци биле убиени во јужната провинција Хелманд кога нивното возило наишло на мина поставена на патот. Агенциите прецизираат дека полицајците биле членови на единицата која била финансирана од Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG