Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов помилува затвореници за Нова година


Претседателот Ѓорге Иванов.

Претседателот Ѓорге Иванов.

Претседателот Ѓорге Иванов помилува 41 осуденици по повод новогодишните празници. Од Кабинетот на претседателот информираат дека 12 се ослободуваат целосно, а 29 делумно од натамошно извршување на казната затвор.
XS
SM
MD
LG