Достапни линкови

Белградската ВМА ги негира гласините дека Тадиќ е болен


Српскиот претседател Борис Тадиќ на средба со македонскиот претседател Ѓорге Иванов на 16 декември 2011 година.

Српскиот претседател Борис Тадиќ на средба со македонскиот претседател Ѓорге Иванов на 16 декември 2011 година.

Белградската Воено-медицинска академија (ВМА) денеска објави извештај за здравствената состојба на српскиот претседател Борис Тадиќ, во кој се посочува дека тој е во „целосна добра и стабилна општа состојба“.

Објавувањето на извештајот на ВМА следи по информациите што ги објави хрватскиот неделник Национал дека Тадиќ е тешко болен и дека „му се дијагностицирани тешки заболувања“.

Новинарите минатата недела го запрашаа Тадиќ зошто изгледа лошо, на што тој одговори дека не е болен, туку дека многу работи и дека „така лошо ќе изгледа и во иднина“, пишува Национал.
XS
SM
MD
LG