Достапни линкови

logo-print

Најавена лидерска средба во Сараево


Во Сараево денеска ќе биде одржана нова средба на претседателите на шесте водечки партии во БиХ, чиј домаќин ќе биде лидерот на СДА Сулејман Тихиќ.
Сараевските медиуми јавуваат дека на дневен ред на лидерската средба ќе биде и пакетот таканаречени европски закони: за државна помош, попис на населението, воениот и државниот имот, како и буџетот на институциите на БиХ за следната година.
Најавени се и разговори за формирање Совет на министри на БиХ, кој речиси 15 месеци по одржувањето општи избори се уште не е формиран.
XS
SM
MD
LG