Достапни линкови

logo-print

Тројца војници на НАТО загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека тројца припадници на алијансата загинале во Авганистан при експлозија на бомба. Во соопштението на Алијансата е наведено дека инцидентот се случил во втоникот, но не се соопштени детали ниту националноста на војниците.
Во декември загинале 23 војници припадници на странските трупи, додека бројот на загинати во изминатава година изнесува 539, што е значително помалку од лани.
XS
SM
MD
LG