Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда ја превзеде одговорноста за нападите во Багдад


Ирачката експозитура на Ал Каеда денеска ја превзела одговорноста за бранот бомбашки напади во Багдад во минатата недела, кога беа убиени 69 луѓе, а над 200 беа повредени. Според пораката на таа група, постирана на интернет, бомбашките напади биле во знак на подршка на сунитите, на оние што се во затвор и на егзекутираните.
XS
SM
MD
LG