Достапни линкови

logo-print

Времето денеска сончево со мала облачност


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По одделни котлини има утринска магла. Утринската температура се движи од минус 10 до минус три, а дневната ќе биде од два до осум степени.
Во Скопје ќе биде сончево со слаба утринска малга. Утринската температура се спушти до минус четири, а дневната ќе достигне до пет степени.
XS
SM
MD
LG