Достапни линкови

logo-print

Кражба во руска фабрика за платина


Вооружени лица провалиле во руска фабрика за платина при што украле 40 шипки од платина во вредност од 5 милиони и 700 илјади долари. Ограбувачите, како што јавуваат локалните медиуми, ги држеле под нишан работниците од третата смена во фабриката која се наоѓа во градот Астракан, на околу 1300 километри јужно од Москва. Полицијата поставила блокади на патиштата. Се верува дека во групата имало 12 лица.
XS
SM
MD
LG