Достапни линкови

logo-print

Напад врз НАТО силите во Авганситан


Лице облечено во униформа на авганистанската армија во саботата отворило оган врз НАТО војници во западниот дел на Авганистан. Во денешното соопштение на Алијансата се наведува дека притоа немало мртви меѓу сојузничките сили, туку дека неколкумина биле повредени, додаке напаѓачот бил убиен.
XS
SM
MD
LG