Достапни линкови

logo-print

Уште едно убиство на бизнисмен во Албанија


Во албанскиот град Валона синоќа бил убиен 52 годишниот Ардијан Дервиши, сопственик на компанија за градежништвото. Според полицијата, осомничениот за убиството е во бегство. Се претопаставува дека причина за убиството е спор околу имот. За месец и половина ова е трето убиство на бизнисмен во Албанија. Во почетокот од месецов беше убиен 40 годишниот Спартак Спахо кој беше сопственик на ресторан во Фиер. Претходно, во средината на ноември, во Драч, беше убиен 35 годишниот Гентијан Згури, сопственик на пет фирми.
XS
SM
MD
LG