Достапни линкови

logo-print

Загинаа 22 туристи на божиќно крстарење во Индија


Се стравува дека 22 туристи што биле на божиќно крстарење во Индија загинале, откако нивниот брод се преврте и потона во езеро во близина на градот Ченаи на југот на земјата, соопштуваат владини претставници.
На бродот се качиле 25 члена на едно семејство. Тројца ја преживеале несреќата. Полицијата досега ги нашла телата на осум загинати.
XS
SM
MD
LG