Достапни линкови

Ќерката на Рафсанџани на суд за „антирежимска пропаганда“


Фаезе Хашеми Рафсанџани, ќерка на поранешниот ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани.

Фаезе Хашеми Рафсанџани, ќерка на поранешниот ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани.

Ќерката на поранешниот ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани е на суд под обвинение за антирежимска пропаганда. Денеска се одржа затворено сослушување. Таа беше уапсена, па ослободена, по протестите што избувнаа по претседателските избори во 2009 година.
XS
SM
MD
LG