Достапни линкови

logo-print

Пакистанската војска не ја прифаќа истрагата за инцидентот на НАТО


Пакистански војници

Пакистански војници

Пакистанската војска не ги прифати заклучоците од истрагата која ја спроведоа САД за воздушниот напад на НАТО силите при кој загинаа 24 пакистански војници во минатиот месец на границата со Авганистан.
Според истрагата и американските и пакистанските сили направиле грешки при инцидентот. Пакистанската војска обвини дека истрагата била недоволно поткрепена со факти.
XS
SM
MD
LG