Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес во Нов Зеланд


Крајстчрч по земјотресот во февруари

Крајстчрч по земјотресот во февруари

Силен земјотрес со јачина од 5.8 степени според Рихтеровата скала го погоди градот Крајстчрч во Нов Зеланд. Полицијата соопшти дека најмалку едно лице е повредено и пренесено во болница, но се уште нема извештаи за посериозни повреди и штети. Немало ни предупредување за појава на цунами.
Градот се уште се опоравува од земјотресот во февруари при кој загинаа 180 луѓе.
XS
SM
MD
LG