Достапни линкови

logo-print

Обраќање на рускиот претседател Дмитриј Медведев пред Парламентот


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ќе има обраќање пред претениците во горниот дом на Парламентот на Русија, Советот на Федерацијата. Неговиот говор ќе биде внимателно проследен со оглед на уличните пртотести кои ги обележаа неодамнешните избори во таа земја. Во текот на викендот Медведев рече дека на рускиот политички систем му е потребна модернизација, па се очекува да има детали за ова за време на денешниот говор. Медведев нема да учествува на изборите за претседател што ќе се одржат во март, со што му се отвора пат на Владимир Путин да се врати на врвната позиција.
XS
SM
MD
LG