Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Ирак бара од Курдите да го предадат вицепремиерот


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики денеска ги повика властите во автономниот курдски регион да го предадат вице-премиерот Тарек Ал Хашеми, кој е обвинет за предводење на смртоносни бригади кои убивале политичари. На денешната прес конференција во Багдад, Малики изјави дека Хашеми мора да се соочи со правдата. Хашеми ги отфрла сите обвинувања против него.
XS
SM
MD
LG