Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо со локален снег


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот во јужните делови ќе има локални врнежи од снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус осум до нула, а дневната ќе биде од нула до шест степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Утринската температура се спушти до минус четири, а дневната ќе се искачи до четири степени.
XS
SM
MD
LG