Достапни линкови

logo-print

Нови немири во Египет


Демонстранти се судрија со припадници на безбедносните сили во Египет за време на немирите кои веќе четири дена се случуваат во главниот град на Египет, Каиро. Демонстрантите се вратија на главниот плоштад во градот, откако полицијата ги избрка во текот на ноќта. Тие бараат повлекување на привремената воена власт во земјата. Според болнички извори, тринаесетмина загинале од почетокот на новите немири а многумина се приведени.
XS
SM
MD
LG