Достапни линкови

logo-print

Средба на лидери на 11 поранешни советски републики


Москва

Москва

Лидерите од Комонвелтот на независни држави денеска ќе се сретнат во Москва. Руските медиуми јавуваат дека со неформалната средба на политичката група ќе се одбележи 20 годишнината од нејзиното основање. Во заедницата членуваат 11 поранешни советски републики . На средбата ќе се дискутираат и економската интеграција и соработка.
XS
SM
MD
LG