Достапни линкови

logo-print

Жител на Иран обвинет за шпионажа


 Амир Мирзаеи

Амир Мирзаеи

Ирански американец тврди дека неговиот син не е шпион на ЦИА, како што обвинуваат иранските власти. Според иранската државна телевизија, Амир Мирзаеи бил приведен под обвиненија дека се обидел да ги инфилтрира иранските државни безбедносни служби. Неговиот татко во изјава за медиумите тврди дека Амир бил во посета на неговата баба во Техеран и дека никогаш не работел за ЦИА.
XS
SM
MD
LG