Достапни линкови

logo-print

Времето денеска облачно со врнежи од снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено во северните делови на земјата. Метеролозите за утре предвидуваат интензивни врнежи од снег низ целата земја. Утрово, температурата се спушти до минус три степени, додека во текот на денот температурите ќе се движат во интервалот од три до пет степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG