Достапни линкови

НАТО ќе ги продолжи ноќните операции во Авганистан


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи

Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи

НАТО соопшти дека ќе продолжи со ноќните напади врз осомничените милитанти и покрај протестите на Претседателот Хамид Карзаи.
Портпаролот на НАТО Карстен Џакобсен изјави дека во акциите учествиваат и припадници на авганистанските специјални сили и дека нивното учество се зголемува.
Во операциите, според Џекобсен, во 85 насто немало стрелби, а во во 1 процент имало цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG