Достапни линкови

logo-print

Се трага по исчезнатите од несреќата на Колскаја


Бродот „Колскаја“

Бродот „Колскаја“

Преставници на руските власти соопштија дека се најдени тела на 10 члена на екипажот на заринканиот брод кај островот Сахалин на далечниот исток.
На бродот имало 67 луѓе..
Веќе два дена траат спасувачките операции по инцидентот на бродот Колскаја кој вчера заринка по силната бура.
XS
SM
MD
LG