Достапни линкови

logo-print

Избори за градоначалник во општина Сарај


Министерот за правда Блерим Беџети.

Министерот за правда Блерим Беџети.

Во скопската општина Сарај денеска се одржуваат предвремени избори за градоначалник на општината. Изборите се одржуваат поради испразнетото градоначалничко место откако градоначалникот Блерим Беџети стана министер за правда.

Според Општинската изборна комисија, сите избирачки места се навреме отворени во 7 часот, без никакви проблеми.

Вкупно гласаат 29.230 избирачи, од кои 42 раселени и 51 затвореник.
XS
SM
MD
LG