Достапни линкови

logo-print

Русија не ги прифаќа критиките од САД за изборите


Рускиот претседател Дмитриј Медведев

Рускиот претседател Дмитриј Медведев

Рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека одбива да ги слушне критиките од САД за наводна измама на изборите.

„Бев принуден во телефонски разговор да му кажам на претседателот на САД Барак Обама дека неговата оценка за нашите избори нема никакво значење за нас.“
САД ги оцени изборите во Русија како нефер.

И денеска во центарот на Москва демонстрантите бараа повторување на изборите кои се одржаа на 4-ти декември. И пред една недела на протести низ целата земја, илјадници луѓе го побараа истото.
Се очекува новата Дума да ја одржи првата седница во новиот состав во среда, 21-ви декември.
XS
SM
MD
LG